Studio Kolorowo

Strefa Klienta

793 939 882

Poznaj nas

Mamy na imię Roma i Łukasz. Od kilku lat zawodowo zajmujemy się fotografią. Stworzyliśmy Studio Kolorowo, by wyjść naprzeciw nowoczesnym Parom Młodym, które cenią sobie wysoką jakość oraz estetykę fotografii. Swoje usługi adresujemy do par, którym odpowiada nasz lekki, delikatny i subtelny styl.

Jako cel stawiamy sobie pokazanie piękna każdej pary, jej naturalnych emocji i uczuć.

Pracujemy we dwójkę, ponieważ dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać swoją pracę lepiej. W czasie, gdy jedna osoba fotografuje główne wydarzenia, druga może skoncentrować się na reakcjach i emocjach gości. Mamy pozytywny stosunek do świata, lubimy ludzi i jesteśmy na nich otwarci. Lubimy, kiedy dookoła dużo się dzieje. Wtedy robimy to, co do nas należy: obserwujemy i wyłapujemy kluczowe chwile.

Poza tym dużo frajdy sprawia nam fotografowanie dzieci .

Kiedy nie fotografujemy, to czytamy książki i podręczniki do fotografii, robimy kursy doskonalące warsztat... A kiedy i tego nie robimy, można nas znaleźć na blogu... lub na rowerze... :o)

Roma

Z aparatem fotograficznym jestem związana niemal całe życie. Odkąd pamiętam w moim otoczeniu była fotografia. Mój tata był zapalonym fotoamatorem. Dostałam od niego najpierw skromną Villię, a później, kiedy poznałam podstawy fotografii, bardziej zaawansowanego Fieda.

W szkole podstawowej z aparatem w ręku byłam etatowym reporterem na klasowych wycieczkach. Aparat towarzyszył mi również całą szkołę średnią.

Na kierunek studiów wybrałam Edukację Artystyczną na Akademii Pedagogicznej (dzisiejszy Uniwersytet Pedagogiczny). Tutaj miałam możliwość zająć się fotografią na poważnie. Zaczęły się eksperymenty w ciemni, wywoływanie filmów, naświetlanie papieru światłoczułego. Zwieńczeniem studiów był dyplom z fotografii pod okiem prof. Haliny Cader zatytułowany „Powrót”. Był to cykl nostalgicznych fotografii stanowiących podróż do czasów i miejsc, które już minęły.Trochę więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Łukasz

Fotografią zająłem się dużo później niż Roma, bo po studiach. Wtedy właśnie za pierwsze ciężko zarobione na emigracji pieniądze mogłem kupić sobie wymarzony „prawdziwy aparat”, taki który pozwalał rozmywać tło i fotografować ruch płynącej wody. Jednak ambitna fotografia zaczęła mi chodzić po głowie już dużo wcześniej – w szkole średniej. Wtedy zamarzyłem, by zrobić zdjęcie kłosków zboża na tle rozmytego złocistego łanu i błękitnego nieba. Jednak swoje ambicje z przyczyn finansowych musiałem zostawić na przyszłość... Coż..., życie... :o)

W międzyczasie robiłem mnóstwo różnych rzeczy i nigdzie nie mogłem znaleźć dla siebie miejsca: po technikum elektronicznym wybrałem studia na filologii polskiej UJ. Dlaczego? Czerwone dywany w Collegium Novum zrobiły na mnie piorunujące wrażenie... Po studiach była emigracja. W czasie jednego z urlopów poznałem Romę i kupiłem Canona 400d. W końcu miałem i modelkę i sprzęt... Po powrocie do Polski wzięliśmy ślub. W 2010 roku podjęliśmy najważniejszą obok tej o ślubie decyzję, że rezygnujemy z pracy na etacie, by w 100% poświęcić się temu, co naprawdę chcemy robić i co sprawia nam radość. W ten sposób stworzyliśmy Studio Kolorowo.

Pod tym linkiem możecie obejrzeć kilka naszych wspólnych fotografii.